W dużym uproszczeniu – nr FTDI to unikalny 8-cyfrowy ciąg znaków składający się z cyfr oraz wielkich liter.

Zgłaszając się do nas z jakimś tematem niemal na pewno zostaniecie poproszeni o podanie swojego nr FTDI – ta informacja pozwoli nam szybko i sprawnie odpowiedzieć na zadane pytania czy też przedstawić ofertę. Dzięki FTDI, interfejs może być jednocześnie kluczem sprzętowym odblokowującym oprogramowanie MaxiEcu, a od jakiegoś już czasu – numer FTDI jest również loginem do konta użytkownika w serwisie www.maxiecu.eu.
Jak widać jego użyteczność jest dość szeroka. Warto więc wiedzieć gdzie w razie potrzeby można go znaleźć.

Sposób nr 1.

 • Konto Klienta – wystarczy, że zalogujesz się na swoje Konto, a wszystkie niezbędne informacje, w tym
  nr FTDI  znajdziesz w zakładce LICENCJE.

Sposób nr 2.

 • Dane licencyjne w oprogramowaniu – jeśli masz już pobrane oprogramowanie MaxiEcu możesz sprawdzić numer FTDI w zakładce LICENCJA:
 1. podłącz swój interfejs do portu USB (nawet jeśli posiadasz wersję interfejsu na bluetooth lub WiFi)
 2. poczekaj na zieloną diodę na interfejsie,
 3. uruchom oprogramowanie MaxiEcu
 4. otwórz zakładkę LICENCJA, czyli kliknij najpierw ikonę znaku zapytania, a następnie ikonę klucza,
 5. przy napisie „Licencja powiązana z interfejsem USB oparta na FTDI” – pojawi się 8-cyfrowy ciąg znaków – to jest numer FTDI interfejsu.

Sposób nr 3

Uwaga! Dotyczy – tylko zarejestrowanych użytkowników.

 • Okno startowe oprogramowanie – po uruchomieniu oprogramowania MaxiEcu pojawia się okno startowe, na którym możesz odczytać nie tylko wersję oprogramowania, ale także Twój unikalny numerem identyfikacyjny FTDI.

Sposób nr 4. 

Uwaga! Dotyczy – użytkowników MaxiEcu, którzy dokonali zakupu po listopadzie 2017 r.

 • Naklejka identyfikacyjna – sprawdź pudełko w którym otrzymałeś interfejs – na jednym z boków jest umieszczona naklejka z kodem kreskowym a pod nim 8-cyfrowy ciąg znaków – to numer FTDI interfejsu. Naklejka może być umieszczona bezpośrednio na interfejsie, a także na odwrocie pudełka.
 • Licencja – od dystrybutora powinieneś dostać licencje na zakupiony zestaw. Wśród danych na licencji jest również pole z nr FTDI

Sposób nr 5.

 • Jeśli swój zestaw MaxiEcu otrzymałeś przed listopadem 2017 r. i aktualnie nie masz dostępu do oprogramowania ani do swojego Konta Klienta – skontaktuj się z nami mailowo: shop@maxiecu.com. Niezbędne jest jednak, aby napisać wiadomość z adresu mailowego który jest również podany w licencji oprogramowania.

Pozdrawiamy,
Team MaxiEcu